Пролетна изненада е подготвил за почитателите на художественото изкуство от Варна проф. Даниеле Донде. Световно известният италиански художник и неговият съдружник в бизнеса с уникалните фалшификати д-р Койчо Белчев ще подредят поредната си изложба във фойето на Гранд хотел „Димят” на 17- ти март / четвъртък/. Всеки, посетил изложбата до 22 март, ще получи номер за участие в томбола с много изненади. Лотарията ще се разиграе в 18 часа, тогава ще бъде определен и късметлията, спечелил голямата награда. Каква е тя организаторите не споделят, за да бъде изненадата истинска. Но, заобиколени от копия на най-скъпите шедьоври е логично присъстващите да допуснат, че той ще си тръгне с картина на Ван Гог, Моне или Дега. Не за милиони евро, защото ще е фалшификат. Но със сертификат, удостоверяващ нейната уникалност.
Пролетната изложба – разпродажба на фалшивите шедьоври ще присъства в хотел „Димят” от 17 до 27 март. Този път към колекцията от импресионисти, наред с вече известните на българската публика фалшификати на картини от Клод Моне, Ван Гог, Реноар, Пол Гоген, Пол Сезан и Едгар Дега, изложбата ще представи и копия на шедьоврите на Тулус Лотрек. За първи път варненци ще видят копия на руския „Передвижник” Иван Шишкин и на мариниста и баталиста Иван Айвазовски. Изложбата ще съдържа и няколко фалшификати на Владимир Димитров – Майстора и Мърквичка. Тук ще бъде и портретът на Адел Блох-Бауер, чийто оригинал, нарисуван от Густав Климт, продължава да е най-скъпо продадената картина в света /135 млн. долара/ .Освен от Климт австрийското изкуство от началото на миналия век ще бъде представено от картини-фалшификати на Егон Шиле.
Сред близо 30-те картини-копия в изложбата ще бъде представено и авторското творчеството на проф. Донде. След като ценителите по света видяха инкрустираните с камъни Сваровски или обсипани с брокат портрети на най-харизматичните жени на нашето съвремие, сега италианският художник ще представи в България поредния си експеримент – изрисувани стари струнни инструменти, които вече се превръщат в моден акцент в интериора на Западна Европа.
***
Ако намирате, че статията е интересна и полезна, можете да ни подкрепите, за да продължим да правим независима разследваща журналистика. If you find the article interesting and useful, you can support us to continue to do independent investigative journalism.
Включете се с Данъкъ Биволъ! Support Bivol
При възможност, станете наш редовен спомоществовател с опцията Месечен Данъкъ. Това ни помага да предвиждаме бъдещи разходи и да планираме дейността си за месеци напред.







